no-img
دانلود نرم افزار ریستر پرینتر اپسون

پیغام ink pad the end of its service life | دانلود نرم افزار ریستر پرینتر اپسون


دانلود نرم افزار ریستر پرینتر اپسون

ادامه مطلب

پیغام ink pad the end of its service life
آموزشی

پیغام ink pad the end of its service life


اگر با پیغام inkpad مواجه شده اید نگران نباشید.متن زیر را با دقت بخوانید تا براحتی این مشکل را برطرف کنید:

پیغام زیر در نرم افزار Epson Monitor نمایش داده میشود(Service Required):

“A printer’s ink pad is at the end of its service life.Please contact Epson Support”

با توجه به حساسیت بالای چاپگرهای جوهرافشان بایستی سرویس های دوره ای برای این پرینترها انجام گیرد.
یکی از مهمترین سرویسهای مورد نیاز تعویض پدجوهر پرینتر میباشد.البته در حال حاضر بسیاری از کاربران با تغییر مسیر شلنگ تخلیه جوهر از پدجوهر به بیرون از دستگاه نیاز به این سرویس را برطرف نموده اند.
با هر بار انجام هدکلین مقدار زیادی جوهر از کارتریج به سمت پد پرینتر حرکت میکند تا هد دستگاه تمیزتر گردد. پرینتر شما بعداز تعداد مشخصی هدکلین و پاور کلین دیگر قابلیت پرینت گرفتن را نخواهد داشت و حتی اگر شلنگ تخلیه جوهر را به بیرون از پرینتر هدایت کرده باشید به شما اخطار تعویض پدجوهر داده خواهد شد .
دلیل شرکت اپسون برای اینکار افزایش طول عمر پرینترها مطابق استانداردهای خود بعد از مقدار مشخصی کارکرد میباشد که گزینه ای را در دستگاه های خود اعمال میکند بنام Reset Maintenance که با فعال شدن آن بر روی پرینتر ، دستگاه از کار افتاده و چراغ قطره و کاغذ به صورت یکی در میان شروع به چشمک زدن می کند .
نکته مهم : انجام هر بار هد کلین (Head clean ) و پاور کلین (Power Clean) مقدار زیادی به این شمارنده اضافه خواهد کرد. همچنین توصیه میشود جهت جلوگیری از بروز مشکل فنی برای هد پرینتر از انجام متوالی هدکلین خودداری گردد زیرا بسبب فشار زیاد در هنگام هدکلین و گرم شدن هد دستگاه امکان سوختن آن وجود خواهد داشت.پس فقط در مواقع ضروری از گزینه هدکلین استفاده نمایید و بین هدکلین ها به پرینتر و هد حتماً ۵-۱۰ دقیقه استراحت دهید.
در واقع اپسون با فعال کردن این گزینه به شما اعلام میکند که پرینتر جهت سرویس دوره ای و بررسی صحت عملکرد دستگاه به شرکت منتقل گردد تا در صورت نیاز ، روغنکاری قطعات متحرک و تعویض PAD Maintenance یا پد جوهر انجام گردد و صحت عملکرد پرینتر نیز بررسی گردد . با بروز این مشکل چراغ جوهر و چراغ کاغذ چشمک زن خواهد شد و رنگ چراغها قرمز یا نارنجی خواهد گشت و این چراغ چشمک زن یعنی شما نیاز به تعویض پد جوهر دارید که در اصطلاح به آن خطای inkpad نیز گفته می شود . بعد از تعویض پد جوهر کهنه بایستی با نرم افزار مخصوص پرینتر خود را ریست نمایید تا مشکل روشن شدن هر دو چراغ جوهر و کاغذ نیز برطرف گردد.
پس اگر با پیغام “A printer’s ink pad is at the end of its service life.Please contact Epson Support” مواجه شدید نگران نباشید.براحتی بعد از دانلود نرم افزار ریست پرینتر اپسون میتوانید این مشکل را برطرف نمایید.

لیست برخی از نرم افزارهای ریست پرینتر اپسون ارائه شده در وبسایت را میتوانید در ذیل مشاهده فرمایید:

دانلود نرم افزار ریست اپسون L1800

دانلود نرم افزار ریست اپسون L1300

دانلود نرم افزار ریست اپسون L220

دانلود نرم افزار ریست اپسون L805

دانلود نرم افزار ریست اپسون L800

دانلود نرم افزار ریست اپسون L850

دانلود نرم افزار ریست اپسون P50

دانلود نرم افزار ریست اپسون T50

دانلود نرم افزار ریست اپسون xp100

و…

در سایر مطالب آموزشی ریست پرینتر اپسون درباره مشکل 2 چراغ چشمک زن و روشن شدن چراغ جوهر و چراغ کاغذ و همچنین ریست رایگان اپسون …. صحبت شده است که در لینک مطالب مرتبط در پایین همین صفحه میتوانید به این آموزشها دسترسی داشته باشید.

ما همیشه در کنار شما خواهیم بود و همراه با آموزش به شما کمک خواهیم کرد تا با کمترین هزینه بهترین عملکرد را داشته باشیدموضوعات :
آموزش ریست

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

error: نرم افزارهای اورجینال و نامحدود اپسون را با آسودگی خیال خریداری نمایید. !!